SKCK mezi shaolinskými mnichy

Výsledky SKCK na Kong Sao

World Open Championship 27.-28.10.2012

World Open Championship 27.-28.10.2012
CZ na nástupu

V sobotu 27.10.2012 se borci Survival & Kung Fu Clubu Karviná znovu vydali reprezentovat Česko v bojových sportech a zúčastnili se Otevřeného Mistrovství Světa organizace KONGSAO v polském Mikolówě. Tam jeli ukázat své kvality v disciplíně kata a kick-box semicontactu. V sobotu v Mikolówě se na turnaji sešli závodníci z Iraku, Německa, Maďarska, Polsko a Česka.

Marek Szweda získal zlato za formu tygra

Nejprve probíhala soutěžní disciplína ve cvičení kata. V této v naší silné disciplíně klub reprezentovali Marek Szweda a Dan Staniček v kategorii seniorů a za juniory to byli Filip a Denis Filipci. Marek si tentokráte připravil kombinaci dvou forem „Vietnamského tygra“ a „Černého tygra“, kterou nám jako poděkování věnovala od čínského mistra Hu JianQiang, u kterého v Los Angeles trénuje naše bývalá členka klubu, Natálie Nastulczyková. V současné době tam skládá zkoušky na černý pás a pomáhá s výcvikem. V létě při návštěvě Pekingu a samozřejmě naší srdeční záležitosti-Šaolinského kláštera, kde doprovázela svého mistra, vyhrála mezinárodní turnaj WU SHU se sestavou „Opilý meč“.


Marek ohromil porotce velmi tvrdě a bojově prezentovanou sestavou a překvapil své ostřílené finalisty z Ukrajiny a Polska, kteří prezentovali rovněž tvrdé Karate kata, u kterých ovšem chyběla ona „duše tygra“. Dokonce po jeho prezentaci za ním chodili rozhodčí se vyptávat na podrobnosti ohledně sestavy, protože nic podobného neměli dosud šanci spatřit. S přehledem tak vyhrál zlatou medaili.


Dan Staníček se 3.místem za sestavu šaolinská hůl

V disciplíně „kata se zbrani“ nás reprezentoval Dan, pro kterou si natrénoval sestavu „šaolinská hůl“ . Obsadil solidní třetí místo a nebýt jedné složité sekvence se složitým přehmatem zbraně, který je nutno koordinovat s obraty, by určitě byl adeptem na lepší umístění, protože sestavy konkurentů byly sice tvrdé, ale byly cvičeny velmi staticky, kdežto Danová sestava je hodně o pohybu.

Kata Tygr - Denis Filipek v akci

V kata juniorů nás reprezentovali dvojčata Denis a Filip, kteří prezentovali pro turnaj upravenou formu draka. Filip těsně nepostoupil do finále a obsadil pěkné 5. místo. Denisovi se i přes to, že nastoupil se zvrtnutým kotníkem, podařilo probojovat do nedělního finále. Tam stál se svým žlutým pásem proti ostatním finalistům, kteří byli výkonnostně jinde a byli držiteli modrých pasků. A i když perfektně odcvičili své karate kata, přes to je dokázal Denis převálcovat svoji sestavou, která byla daleko náročnější svými kombinacemi i délkou cvičení a odvezl si domů zlato.


Jan Valavačkovski - bronz v semicontactu

Další disciplínu kickbox-semicontact si vyzkoušeli poprvé junioři Denis Zipser a Honza Valavačkovski. Denis se úspěšně probojoval do semifinále, kde ovšem podlehl ukrajinskému borci a tak mu unikla těsně bronzová medaile. Honza v boji o třetí a čtvrté místo nastoupil proti ukrajinskému závodníkovi a začátek zápasu byl ve vedení jeho protivník. Ovšem v druhé polovině dokázal Honza kopem do hlavy získat dva body a snížit tak náskok soupeře. Koncovka zápasu už byla po změně taktiky ve prospěch našeho borce. Rychle získával body s výpady directy přední rukou a neumožnil protivníkovi použít jeho kopy. Nakonec s rozdílem jednoho bodu si vybojoval bronz.


Opět se nám podařil začátek sezóny a nadílka dvou zlatých a dvou bronzových medailií našich borců z Otevřeného mistrovství světa KONGSAO je dobrou vizitkou i motivací pro další tréninky.

SKCK reprezentace Zlatí hoši

Připomínám, že noví zájemci nás mohou najít v tělocvičně Obchodní Akademie v Karviné vedle krytého bazénu. Více informací najdete na naších klubových stránkách.

Zpracoval hlavní instruktor SKCK
Jaroslav Szweda
Mail: skck (zavinac) seznam (tecka) cz
Mobil: 724 318 960


Kde najdete skck

[ nahoru ]